Visoka tehnička škola strukovnih studija

Makovecz međunarodna razmena studenata

Studenti Visoke tehničke škole strukovnih studija su učestvovali na međunarodnoj razmeni studenata. Slede njihovi utisci sa studentskog putovanja:

"Ciljna destinacija ovogodišnje razmene studenata u okviru programa Makovecz je bio grad Oradea u Rumuniji, a domaćin je bila institucija Partium Christian University.

Na ovom putovanju, imali smo priliku da upoznamo kakav je život u ovom gradu. Domaćini su našu malu grupu srdačno dočekali i posvetili nam izuzetnu pažnju. Imali smo puno zanimljivih stručnih programa koji su nam omogućili da upoznamo grad i njegove lepote. Posetili smo rumunski filmski festival, upoznali univerzitetski život i studentsku zajednicu. Pošto je grupa studenata sa Partium univerziteta već bila gost na VTŠ, gde smo se mi, studenti na razmeni, družili, bilo je neverovatno iskustvo videti kako su se dve grupe studenata tako dobro snašle i slagale. Za nas je to bilo nezaboravno iskustvo i studentima preporučujem da učestvuju u programima razmene studenata."