A Szabadkai Műszaki Szakfőiskola diákjai háromnapos oktatási szemináriumon vettek részt

Digitális kompetenciák és piaci igények 2022-ben témakörben rendeztek háromnapos oktatási szemináriumot Palicson. Az eseményen diákjaink is részt vettek, akik az újvidéki VTS-től kaptak meghívást.

A szemináriumon a diákjaink az alábbi 3 előadáson vettek részt:
1. A duális oktatás fontossága – Vladimir Popović
2. BOSH – Dragana Garić
3. Tervezd, dolgozd ki, cselekedj – Vladislav Ćosić

Az első előadás tömören részletezte a duális oktatás fontosságának bevezetését a felsőoktatási intézményekben. A következő két előadáson pedig az érettségi utáni fontos teendőkről, minőségi LinkedIn profil létrehozásáról, kapcsolatok kiépítéséről, kötelezettségek megszervezéséről és a jövőbeli sikeres karrier kiépítéséről is szó esett. Az előadást hasznosnak és érdekesnek vélték diákjaink, akik kérdéseket tehettek fel az előadoknak az előadások végén.

A szeminárium oktatási részén túl más programot is szerveztek a résztvevőknek, így a diákoknak lehetőségük volt megismerkedni a többi városból érkező diákokkal is, hiszen a Majkin-tanyán az esténként szervezett programok keretein belül ismerkedni és beszélgetni tudtak egymással.

A szemináriumon részt vettek:

- Ksenija Distl
- Strahinja Mirković
- Aleksandar Stefanović
- Rastko Đurović
- Sara Čović
- Nebojša Šipoš

Diákjaink remélik, hogy a jövőben gyakrabban is részt vehetnek hasonló jellegű eseményen!