Visoka tehnička škola strukovnih studija

Učešće naših studenata na trodnevnom edukativnom seminaru

Na Paliću u studentskom odmaralištu održan je trodnevni edukativni seminar Digitalne kompetencije i potrebe tržišta u 2022. godini na kojem su bili prisutni i naši studenti. Oni su pozvani kao gosti od strane parlamenta VTŠ iz Novog Sada.

Studenti su odslušali 3 predavanja:
1. Značaj dualnog obrazovanja - Vladimir Popović
2. BOSH - Dragana Garić
3. Planiraj, uradi, deluj - Vladislav Ćosić

Prvo predavanje je bilo sažeto predavanje o uvođenju dualnog obrazovanja  na visokoškolskim ustanovama. Na naredna dva predavanja glavno pitanje je bilo šta nakon studija, kako studenti da kvalitetno naprave LinkedIn profil, kome da se obrate, kako da organizuju svoje obaveze i kako da uspeju u svojoj daljoj karijeri..
Studenti su mogli da postavljaju pitanja predavačima, a bilo je korisno i zanimljivo čuti mišljenja već zaposlenih ljudi u struci.

Osim edukativnog dela ovog seminara, organizovan je i društveni program. Studenti su imali priliku da upoznaju mlade ljude iz različitih gradova. Svako veče je bilo organizovano druženje na Majkinom salašu, a provod je bio sjajan.

Seminaru su prisustvovali:

- Ksenija Distl
- Strahinja Mirković
- Aleksandar Stefanović
- Rastko Đurović
- Sara Čović
- Nebojša Šipoš

Naši studenti se nadaju da će češće prisustvovati ovakvim događajima!