ELTE Kárpát-medencei Magyar Nyári Egyetem 2014 - Beszámoló

Az Informatikai szekciónak, mint témakörnek a „Kalandozás a mobil világában” címet adták meg. Ennek megfelelően érdekes, innovatív, rendhagyó előadássorozatokat hallgathattunk végig délelőttönként 9:00 – 12:15, délután pedig 14:00 – 17:15 óra között. Az előadók saját kreativitásukat, találékonyságukat csempészték bele egy – egy előadásba, hogy mindinkább meghozzák a kedvünket, hogy újszerűvé, érdekesebbé tegyék az óratartás, motiválva ez által bennünket, az adott témakörökkel kapcsolatban. Az előadások után kiváló programokon vehettünk részt: kedden táncház, szerdán városnézés vagy Planetárium, csütörtökön Parlament – látogatás, valamint pénteken a Füvészkert megtekintése szerepelt a műsortervben. Mindezek mellett külön, önállóan szervezhettünk programokat, mint pl.: meccsnézés, barangolás Budapesten, mozizás, hajókázás, Margit-sziget felderítése. Miután sikeresen végighallgattuk az előadásokat, szombaton sor került az ünnepélyes oklevél kiosztásra, ami az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának dísztermében zajlott le, illetve a megnyitó is itt folyt le, kedd délelőtt. Az egész hét megkoronázása a vasárnapi kirándulás volt Kecskemétre és az Új Tanyacsárdába. „Puszta-olimpián” is részt vettünk, ahol az előkelő harmadik helyezést értük el. Tanulmányi szempontból sokat tanultunk, az utolsó napon pedig kaptunk egy, a résztvételünket igazoló diplomát és kreditpontokat.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a lehetőséget a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola tanári karának, akik értesítettek minket erről a nagyszerű lehetőségről és beválogattak bennünket a kis csapatba, megtisztelve minket azzal, hogy mi képviselhettük felsőoktatási intézményünket.

Résztvevők:

• Bacsa Róbert