Makovecz Együttműködési Keretprogram

A Szabadkai Műszaki Szakfőiskola második éve sikeresen működik a Makovecz Együttműködési Keretprogram. Ennek a programnak kereteiben Bali Richárd, Szklenár Norbert, Váci Kornél, Kádár Viktor, Borsódi Emil és Sinkovity Dénes, Főiskolánk 2. és 3. évfolyamos informatikaszakos hallgatói, 2018. április elején tanulmányúton jártak a kecskeméti Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Karán. A hallgatók szerint az út tartalmas és tanulságos volt. Megismerkedtek a LabView programmal, betekintést nyertek az iskola termeibe illetve laboratóriumaiba, előadásokat hallgattak és sok információval gazdagodtak. A kurzusok mellett az út része volt egy látogatás a kecskeméti Mercedes-Benz gyárba, ahol megtekintették a CLA illetve a B széria gyártását. A tanulmányút keretein belül gyakorlati tudásra is szert tettek, ipari robottal ismerkedtek, amihez készítettek egy ládapakoló programot. Végül pedig az Android Studio programkörnyezeti tudásukat bővítették különböző példákon keresztül. A hallgatók szavaival: „Mindenképpen nagy élménynek tartom ezt a pár napot, ezért ha lenne lehetőségem újra elmennék!” Az úton készült képek itt láthatóak.