Програм Маковец

Студенти ИИ и ИИИ године смера Информатика, Ричард Бали, Норберт Скленар, Корнел Ваци, Виктор Кадар, Емил Боршоди и Денеш Шинковић, били су почетком априла у посети Факултету техничких и информатичких наука Универзитета Нојман Јанош у Кечкемету. Ова стручна екскурзија организована је у оквиру програма Маковец у коме наша Школа већ другу годину успешно учествује.

Током свог боравка, студенти су имали прилику да учествују на курсу ЛабВИЕW-а, као и Андроид програмирања и тиме су проширили своје практично знање примене ових програма. Поред тога, имали су прилику да науче нешто и о програмирању индустријских робота. Део стручне екскурзије била је и посета фабрици Мерцедес-Бенз, где су имали прилику да виде производњу аутомобила серије ЦЛА и Б. Према речима студената ова посета била им је веома корисна и волели би да иду поново, ако буде прилике. Слике можете видети овде.