Visoka tehnička škola strukovnih studija

Program Makovec

Studenti II i III godine smera Informatika, Ričard Bali, Norbert Sklenar, Kornel Vaci, Viktor Kadar, Emil Boršodi i Deneš Šinković, bili su početkom aprila u poseti Fakultetu tehničkih i informatičkih nauka Univerziteta Nojman Janoš u Kečkemetu. Ova stručna ekskurzija organizovana je u okviru programa Makovec u kome naša Škola već drugu godinu uspešno učestvuje.

Tokom svog boravka, studenti su imali priliku da učestvuju na kursu LabVIEW-a, kao i Android programiranja i time su proširili svoje praktično znanje primene ovih programa. Pored toga, imali su priliku da nauče nešto i o programiranju industrijskih robota. Deo stručne ekskurzije bila je i poseta fabrici Mercedes-Benz, gde su imali priliku da vide proizvodnju automobila serije CLA i B. Prema rečima studenata ova poseta bila im je veoma korisna i voleli bi da idu ponovo, ako bude prilike. Slike možete videti ovde.