Szakmai előadássorozatot indít a Szabadkai IT Klaszter

Szakmai előadássorozat indul a Szabadkai Informatikai Klaszter, a Szabadkai Közgazdaságtudományi Kar és a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola együttműködésével, az utóbbi két felsőoktatási intézményben.

November végétől jövő év májusáig havonta egy alkalommal szerb és magyar nyelvű előadásokat tartanak a Szabadkai IT Klaszter cégeinek magasan kvalifikált szakemberei. Az előadások az információs technológiához kapcsolódó különböző témákról fognak szólni, amelyekre minden szabadkai diák jelentkezhet. A témák, amelyekről az üzleti szakemberek beszélgetnek a hallgatókkal a következők lesznek: önéletrajz, motivációs levél, személyes portfólió, belépés a munkavállalók világába, digitális marketing, internetes hálózatok, különféle programozási nyelvek és programozás, minőségbiztosítási tesztelés, projektmenedzsment és még sok más hasonló téma.

Az előadások szabadon látogathatóak lesznek minden főiskolai és egyetemi hallgató, valamint középiskolás diák és minden más érdeklődő számára. Az előadásokat havonta egy-egy alkalommal fogják megtartani a két oktatási intézményben, sőt a tervek szerint az előadások akár jövőre is folytatódhatnak.

Az előadás célja, hogy a leendő szakértők jobban megismerkedjenek a gazdasággal, valamint lehetőség nyíljon számukra, hogy idősebb és tapasztaltabb kollégákkal találkozzanak, tudást szerezzenek, és jobban megismerjék mi folyik Szabadkán az IT területén, és milyen informatikai foglalkozások vannak ma városunkban.

Az idei évben a következő előadások kerülnek megszervezésre:

November 29-én 13:05-től a Szabadkai Műszaki Szakfőiskolában: Bevezetés a minőségbiztosítás kézi és automatikus tesztek világába - magyar nyelven; Előadó: ErdSoft d.o.o. Szabadka

November 30-án 12:00 óratól a Szabadkai Közgazdaságtudományi Karon: IT Szabadkán és az első munkára való felkészülés - szerb nyelven; Előadók: IT Klaster Subotica és Infostud Group

December 6-án 13:05-től a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola: 60 perc alatt készítse el React native mobilalkalmazását Androidra és iOS-re - magyar nyelven; Előadó: Studio Present Subotica

December 7-én 12:00 órától a Szabadkai Közgazdaságtudományi Karon: 60 perc alatt készítse el React natív mobilalkalmazását Androidra és iOS-re - szerb nyelven; előadó: Studio Present Subotica

Mindenkinek, aki szeretne eljönni az előadásokra, be kell tartania a járványügyi intézkedéseket. A védőmaszk használata kötelező. A szervezők az előadás időpontjának megváltoztatásának jogát fenntartják. A programban történő minden változtatás nyilvánosan elérhető lesz az informatikai IT Klaszter és a két oktatási intézmény közösségi oldalain.