ИТ Кластер Суботица покреће серију стручних предавања

У сарадњи Високе техничке школе струковних студија из Суботице, Економског факултета у Суботици и Суботичког информатичко-технолошког кластера биће покренута серија предавања на ове две високообразовне установе.

Од краја новембра, па све до маја месеца идуће године, висококвалификовани стручњаци из компанија чланова суботичког ИТ кластера ће једном месечно одржавати предавања на српском и мађарском језику. Предавања ће бити различитих тема које се тичу информационих технологија, а предавања ће бити отвореног типа за све студенте Суботице. Теме о којима ће стручњаци из привреде да говоре студентима се тиче припреме ЦВ-а, мотивационог писма, личног портфолиа, уласка у свет запослених, дигиталног маркетинга, интернет мрежа, различитих програмских језика и програмирања, QА тестирања, пројектног менаџмента и многих других области.

Предавања су отворена за све студенте, али и за средњошколце и све заинтересоване људе који желе да чују и науче нешто од ИТ професионалаца. Предавања ће се одржавати једном месечно на обе образовне установе, а у плану је да се ова предавања наставе и следеће године.

Циљ предавања су боље упознавање будућих стручњака са привредом, али и прилика свих будућих стручњака да упознају старије и искусније колеге, да добију знање на поклон те се и боље упознаје шта је све то што се ради у Суботици у домену ИТ-а, као и која су све то ИТ занимања данас присутна у нашем граду.

Предстојећа предавања су:
29.11. у 13:05 на Високој техничкој школи струковних студија: Увод у свет QА мануалних и аутоматских тестова - на мађарском језику; предавач: ЕрдСофт д.о.о. Суботица

30.11. у 12:00 на Економском факултету у Суботици: ИТ у Суботици и како се припремити за први посао - на српском језику; предавачи: ИТ Кластер Суботица и Инфостуд Група

06.12. у 13:05 на Високој техничкој школи струковних студија: За 60 минута направи своју Реацт нативе мобилну апликацију за Андроид и иОС - на мађарском језику; предавач: Студио Пресент Суботица
07.12. у 12:00 на Економском факултету у Суботици: За 60 минута направи своју Реацт нативе мобилну апликацију за Андроид и иОС - на српском језику; предавач: Студио Пресент Суботица

Сви који су заинтересовани да дођу на предавања морају се придржавати епидемиолошких мера. Употреба заштитне маске је обавезна. Организатори задржавају право промене термина одржавања предавања. Све промене ће бити јавно доступне на друштвеним мрежама ИТ кластера и ове две образовне установе.