Visoka tehnička škola strukovnih studija

IT Klaster Subotica pokreće seriju stručnih predavanja

U saradnji Visoke tehničke škole strukovnih studija iz Subotice, Ekonomskog fakulteta u Subotici i Subotičkog informatičko-tehnološkog klastera biće pokrenuta serija predavanja na ove dve visokoobrazovne ustanove.

Od kraja novembra, pa sve do maja meseca iduće godine, visokokvalifikovani stručnjaci iz kompanija članova subotičkog IT klastera će jednom mesečno održavati predavanja na srpskom i mađarskom jeziku. Predavanja će biti različitih tema koje se tiču informacionih tehnologija, a predavanja će biti otvorenog tipa za sve studente Subotice. Teme o kojima će stručnjaci iz privrede da govore studentima se tiče pripreme CV-a, motivacionog pisma, ličnog portfolia, ulaska u svet zaposlenih, digitalnog marketinga, internet mreža, različitih programskih jezika i programiranja, QA testiranja, projektnog menadžmenta i mnogih drugih oblasti.

Predavanja su otvorena za sve studente, ali i za srednjoškolce i sve zainteresovane ljude koji žele da čuju i nauče nešto od IT profesionalaca. Predavanja će se održavati jednom mesečno na obe obrazovne ustanove, a u planu je da se ova predavanja nastave i sledeće godine.

Cilj predavanja su bolje upoznavanje budućih stručnjaka sa privredom, ali i prilika svih budućih stručnjaka da upoznaju starije i iskusnije kolege, da dobiju znanje na poklon te se i bolje upoznaje šta je sve to što se radi u Subotici u domenu IT-a, kao i koja su sve to IT zanimanja danas prisutna u našem gradu.

Predstojeća predavanja su:
29.11. u 13:05 na Visokoj tehničkoj školi strukovnih studija: Uvod u svet QA manualnih i automatskih testova - na mađarskom jeziku; predavač: ErdSoft d.o.o. Subotica

30.11. u 12:00 na Ekonomskom fakultetu u Subotici: IT u Subotici i kako se pripremiti za prvi posao - na srpskom jeziku; predavači: IT Klaster Subotica i Infostud Grupa

06.12. u 13:05 na Visokoj tehničkoj školi strukovnih studija: Za 60 minuta napravi svoju React native mobilnu aplikaciju za Android i iOS - na mađarskom jeziku; predavač: Studio Present Subotica
07.12. u 12:00 na Ekonomskom fakultetu u Subotici: Za 60 minuta napravi svoju React native mobilnu aplikaciju za Android i iOS - na srpskom jeziku; predavač: Studio Present Subotica

Svi koji su zainteresovani da dođu na predavanja moraju se pridržavati epidemioloških mera. Upotreba zaštitne maske je obavezna. Organizatori zadržavaju pravo promene termina održavanja predavanja. Sve promene će biti javno dostupne na društvenim mrežama IT klastera i ove dve obrazovne ustanove.