Webprogramozás tantárgy keretén belül megrendezésre került az idei Hackathon

A Főiskola épületében a webprogramozás tantárgy keretén belül megtartották az idei Hacathont. A versenyben résztvevő hallgatókat kétfős csapatokra osztották fel. A Hackathon kezdete előtt minden csapat mellé egy-egy mentort rendeltek, akik a helyi IT vállalatokat képviselték. A mentorok meghatároztak három munkát, amelyeket a csapatoknak meg kellett valósítaniuk a projektjük során, és amelyeken a félév kezdete óta dolgoztak. A 10 órás Hackathon után a csapatok bemutatták megoldásaikat a mentoroknak, hallgatóknak, és professzoroknak.

Résztvevő csapatok:

• AutsajdRS
  • OneLine
  • Untouchable Studios
  • Sárga bögre, görbe bögre
  • Ratatatata
  • Subsoft
  • Tutac

A mentorok képviseletében Főiskolánk korábbi hallgatói voltak jelen, akik jelenleg szoftvermérnökökként dolgoznak a helyi vállalatoknál:

IcbTech: Pintér Krisztián és Pajić Aleksandar
Infostud: Kanalas Krisztián és Gašparić Stefan
Studio Present: Simonyi Dénes, Széll Róbert és Malatenszki Dávid

A Hackathon során a mentorok segítették a hallgatók munkáját és szerény ajándékokat adtak át a résztvevő csapatoknak.