Одржан хакатон у оквиру предмета Wеб програмирање

У просторијама Школе одржан је предметни хакатон из Wеб програмирања. Студенти су били подељени у тимове по двоје. Пре почетка хакатона сваком од тимова додељен је спољашњи ментор из једне од локалних ИТ компанија. Ментори су дефинисали три додатне функционалности које су тимови требали да реализују у оквиру свог пројекта на којем раде од почетка семестра. Након 10-то часовног хакатона у Школи, тимови су представили своја решења пред осталим студентима, професорима и менторима из ИТ компанија.

На Хакатону је било 7 тимова:

• АутсајдРС
  • ОнеЛине
  • Унтоуцхабле Студиос
  • С&аацуте;рга б&оумл;гре, г&оумл;рбе б&оумл;гре
  • Ратататата
  • Субсофт
  • Тутац

Спојашњи ментори су били бивши студенти наше Школе који тренутно раде као софтверски инжењери у локалним компанијама. Присутни су били:

ИцбТецх: Кристиан Пинтер и Александар Пајић
Инфостуд: Кристијан Каналаш и Стефан Гашпарић
Студио Пресент: Денеш Шимоњи, Роберт Сел и Давид Малатенски

Ментори су током свог боравка на хакатону помагали студентима око пројеката а додели су тимовима и скромне поклоне.