Visoka tehnička škola strukovnih studija

Održan hakaton u okviru predmeta Web programiranje

U prostorijama Škole održan je predmetni hakaton iz Web programiranja. Studenti su bili podeljeni u timove po dvoje. Pre početka hakatona svakom od timova dodeljen je spoljašnji mentor iz jedne od lokalnih IT kompanija. Mentori su definisali tri dodatne funkcionalnosti koje su timovi trebali da realizuju u okviru svog projekta na kojem rade od početka semestra. Nakon 10-to časovnog hakatona u Školi, timovi su predstavili svoja rešenja pred ostalim studentima, profesorima i mentorima iz IT kompanija.

Na Hakatonu je bilo 7 timova:

• AutsajdRS
  • OneLine
  • Untouchable Studios
  • Sárga bögre, görbe bögre
  • Ratatatata
  • Subsoft
  • Tutac

Spojašnji mentori su bili bivši studenti naše Škole koji trenutno rade kao softverski inženjeri u lokalnim kompanijama. Prisutni su bili:

IcbTech: Kristian Pinter i Aleksandar Pajić
Infostud: Kristijan Kanalaš i Stefan Gašparić
Studio Present: Deneš Šimonji, Robert Sel i David Malatenski

Mentori su tokom svog boravka na hakatonu pomagali studentima oko projekata a dodeli su timovima i skromne poklone.