Еду Роботицс Цуп - ЕРЦ такмичење

Под покровитељством Wорлд Робот Олyмпиад Хунгарy - WРО одржано је Еду Роботицс Цуп - ЕРЦ такмичење, које је постало независно, вишекатегоријско онлајн такмичење. Такмичари су могли опробати своје способности у неколико категорија. Ове категорије обухватају изазове иновационог пројекта и програмирања робота. У мноштву категорија, поред показивања програмског знања, могуц́е је било показати и креативност, јер отворени задаци дају ту слободу да учесници одлучују о томе како ће га спровести. Уобичајено је на WРО&рег; старосна класификација која је проширена тако да они старији од 25 година такође могу учествовати у такмичењу, и то не само у тиму од три такмичара, вец́ и у појединачној категорији.

Такмичење Еду Роботицс Цуп састоји се из два дела: програмерског (Инжењерски изазов) и конкурс за пројекат (Пројектни изазов). Учесници су могли слободно одабрати у којој категорији желе конкурисати, али могло се учествовати у обе. Студенти Високе техничке школе у Суботици започели су пројекат са 8 тимова у категорији Цхалланге, у којој су освојили неколико места на државном такмичењу.

хттпс://хетнап.рс/цикк/Кивало-ередменyт-ертек-ел-а-вајдасаги-диакок-аз-Еду-Роботицс-Цуп-информатикаи-версенyен-34028.хтмл

хттпс://www.магyарсзо.рс/ху/4503/козелет_октатас/233172/А-роботпрограмоз%Ц3%А1сбан-верхететленек.хтм

хттпс://www.мнт.орг.рс/роботпрограмозасбан-верхететленек