Маковецз програм размене

Студенти друге године менаџмента Високе техничке школе у Суботици учествовали су у програму размене студената Маковецз од 23. маја 2022. до 28. маја 2022. године. Студенти су провели 6 дана на Високој школи Е&оумл;тв&оумл;с Ј&оацуте;зсеф у Баји. Студенте је срдачно дочекао Андор Пајрок, координатор за међународне односе. Разни програми су били припремљени за студенте. Студенти су могли да послушају неколико занимљивих предавања, као и да се диве богатој библиотеци школе. Активности су укључивале посету граду Баји и његовим културним знаменитостима. Имали су прилику да посете и огромно дрво звано “П&оумл;рб&оумл;лyи Тит&аацуте;н&рдqуо;, које је једно од најважнијих туристичких атракција у Баји. Последњег дана програма размене, школа је организовала спортски дан, током којег су студенти могли да играју одбојку у мешовитој групи са другим средњим школама и факултетима. Студенти су били смештени у “Бесз&еацуте;дес Ј&оацуте;зсеф&рдqуо; школском дому, који се налази на обали Шуговице. „Било је то право теам буилдинг искуство, незаборавно и забавно. Управо то је недостајало нашем малом тиму “, рекла је Валентина Керестеш по повратку.