Наш студент Бенце Шурањи добитник стипендије компаније Дотлаб

Бенце Шурањи, студент наше Школе на смеру Мехатроника, добитник је једногодишње стипендије компаније Дотлаб (хттп://www.дотлаб.рс) из Суботице, у висини од 180 хиљада динара. Уговор о стипендирању уручио му је директор компаније Атила Сенци, који је бивши студент ове високообразовне установе.

Атила Сенци и Бенце Шурањи упознали су се пре неколико година на "Пројектној недељи" у Техничкој школи "Иван Сарић", када је Атила био студет прве године Високе техничке школе, док је Бенце још увек био средњошколац. Како истиче Атила, нису га толико задивили пројекти које је Бенце реализовао, колико га је заинтересовала његова посвећеност, труд и љубав коју је уложио у сваки од тих малих алата и машина које је направио.

- Препознао сам му у очима исти онај жар који имам и ја када радим оно што волим, видео сам да се проналази у томе што ствара и одмах сам знао да морам да се упознам са њим - каже Атила Сенци, данас директор компаније Дотлаб.рс, коју је основао пре годину и по дана како би се бавио развијањем паметних система за аутоматизацију кућа, зграда и других објеката. - Већина запослених у фирми су бивши студенти Високе техничке школе и када је Бенце почео да студира, позвали смо га да дође код нас на праксу како би се упознао с радом компаније и како би научио нешто ново. Сада је већ достигао тај ниво да може много да нам помогне у раду и ово је начин да му се захвалимо и одужимо за сав труд који је уложио. Ово је први пут да стипендирамо студента, а жеља ми је то наставим и да сваком талентованом студенту којег ово интересује, дам стипендију и могућност запослења.

Ово је десета компанија која се у протеклих годину дана одлучила да стипендира неког од талентованих студената наше Школе, што је добар показатељ да су садашњи студенти, а будући инжењери препознати као стручњаци, који ће након студија моћи да се запосле у некој од компанија у Суботици и околини.

хттпс://www.суботица.цом/вести/бенце-сурањи-добитник-стипендије-компаније-дотлаб.рс-ид34148.хтмл

хттпс://паннонртв.цом/роваток/тарсадалом/егyре-тобб-маганцег-ад-осзтондијат-сзабадкаи-мусзаки-сзакфоискола-халлгатоинак

хттп://www.твсуботица.цом/индеx.пхп?ц=вест&амп;вестид=5926&амп;слидер=офф&амп;лг=ср

хттп://yуецо.рс/директор-компаније-дотлаб-уруцио-стипендију-студенту-високе-техницке-сколе/