Нове стипендије за наше студенте

За крај године стижу нам лепе вести. Компанија Инфостуд група већ четврту годину за редом доделила је четири студентске стипендије, од којих су три добили студенти Високе техничке школе струковних студија у Суботици.

Борис Еветовић, Тамаш Хорват и Филип Тунгуз су студенти ВТШ-а који су ове године добили стипендију Инфостуд групе. Борис и Филип су студенти друге године Информатике (смер Интернет и електронско пословање) док је Тамаш студенте треће године Информатике (смер Интернет и електронско пословање).

"Четврти пут за редом доделили смо стипендију студентима Високе техничке школе струковних студија и Економског факултета. Новчаним износом од 15.000 дин месечно током 12 месеци имамо за циљ да подржимо студенте, а пракса у нашој компанији ће им омогућити да прве пословне кораке започну у динамичном интернет бизнису, да уче и уз помоћ ментора стичу знање и искуство. Дугогодишње партнерство са суботичким факултетима нам омогућава да стално упознајемо младе студенте жељне знања, који нам доносе нове идеје и погледе и помажу нам да заједничким снагама растемо и остварујемо циљеве", истакла је Ања Балажевич из људских ресурса Инфостуд групе.

Стипендија ће помоћи студентима на више начина, са тиме се слаже и Борис, студент ВТШ-а: “Стипендија ми је битна зато што очекујем нова знања која ће ми бити потребна у даљој каријери, као и рад у тимском окружењу. Много ми значи то да ћу уз себе имати ментора који ће ме усмеравати у даљем развоју и стицању нових знања из области wеб програмирања. Наравно да ће ово допринети мом будућем ЦВ-у и да ће подићи квалитет, али најбитније ми је знање које ћу тамо стећи.&рдqуо;

Инфостуд група и Висока техничка школа струковних студија сарађује од 2012. године када су се студенти припремали за одлазак на светско такмичење у Аустралију.

“У име ВТШ-а могу још једном да се захвалим нашим пријатељима и партнерима из Инфостуд групе који и даље препознају и знају да цене знаје и мотивисаност наших студената. Инфостуд група је у нашој установи пронашла стратешког партнера са којим може да сарађује на више нивоа и на различитим пројектима. Били су међу првим компанијама које су кренуле да улажу у нашу Школу и студенте. Студентима желим да максимално искористе све што им се пружа током програма стипендирања јер је у инжењерској струци најбитније практично знање и константно усавршавање&рдqуо;, рекао је проф. др Златко Човић, помоћник директора за односе са јавношћу и студентима.

Велики број стипендиста је након програма стипендије добио и запослење у овој компанији.

хттпс://www.суботица.цом/промоција/инфостуд-група-доделила-нове-стипендије-суботицким-студентима-ид39898.хтмл

хттпс://www.суботица.инфо/2021/01/01/инфостуд-група-доделила-нове-стипендије-суботицким-студентима