Нове стипендије за студенте ВТШ-а

Кристиан Гулачи и Ендре Векоњ, студенти Високе техничке школе струковних студија, као и Давид Пето, студент Сегединског универзитета, овог лета су учествовали у програму "Суммер Интернсхип 2020" компаније "ИЦБТецх" из Суботице, у оквиру којег су им додељене стипендије.

"ИЦБТецх" је једна од првих ИТ компанија која је покренула програме стипендирања за студенте Високе техничке школе, а програм летње праксе подразумева стажирање уз стипендију, чиме се талентованим студентима омогућава да кроз практичан рад стекну напредна знања из одабрабних области развоја софтверских решења и развијају своје вештине, пре свега, тимски рад, комуникацију и спремност за решавање проблема.

Овогодишњи учесници програма и добитници стипендије су Кристиан Гулачи и Ендре Векоњ, студенти Високе техничке школе, као и Давид Пето, студент Сегединског универзитета, који ће унапређивати своја знања из области науке о подацима (Дата Сциенце) и развоја мобилних апликација.

Потписивању уговора са студентима присуствовали су Александар Пејић, директор компаније "ИЦБТецх", др Златко Човић, професор и помоћник директора за односе са јавношћу и студентима Високе техничке школе, те др Пирошка Станић Молцер, професорка Високе техничке школе и Сегединског универзитета.

Веома смо срећни због ових стипендија. Оне су још један доказ да наша установа образује стручан инжењерски кадар и да је Висока техничка школа темељ стручне радне снаге индустрије у окружењу, али и шире.