Новости о ПУНТЕ пројекту

У оквиру ПУНТЕ пројекта, (Полy-Универсе ин Теацхер Траининг Едуцатион, 2020-1-ХУ01-КА203-078810, Ерасмус+ программе, Стратегиц Партнерсхипс фор хигхер едуцатион) изашла је онлајн верзија методолошког приручника “ПУНТЕ Метходологицал Студy&рдqуо;. Књига је доступна на линку хттп://www.пунте.еу/пунте-студy/. Др Гордана Станков и Др Золтан Пап, партиципанти у овом пројекту се налазе међу ауторима ове књиге.

Са овим ПУНТЕ методолошким приручником, читалац добија студијски том који представља могуц́ности увођења и примене Полy-Универзума комплета у обуци наставника, у духу тежње ка потпуности. Само рађање комплета алата Полy-Универзум резултат је суштински уметничког концепта, који је, поред естетских аспеката, отворио нове перспективе прво у настави математике, а затим и у даљим дисциплинама. Данас можемо да констатујемо да је Полy-Универзум комплет постао део свакодневног живота у многим основним и средњим школама. Циљ ове књиге је да олакша инкорпорацију ове свакодневне праксе у високо образовање за обуку наставника и преношење методолошких основа на наставнике и кандидате за наставнике.

Пројекат Полy-Универзум у образовању наставника (ПУНТЕ) покренут је у септембру 2020. године, уз подршку оквира за стратешко партнерство Европске комисије. Циљ пројекта је развој иновативних, трансдисциплинарних педагошких метода које се првенствено односе на револуционарно образовно средство, названо Полy-Универсе, које је креирао Ј&аацуте;нос Сз&аацуте;сз Саxон.