Одржано предавање на тему "Маркетинг у пракси"

На Високој техничкој школи струковних студија у Суботици одржано је предавање на тему “Маркетинг у пракси&рдqуо; у оквиру предмета Маркетинг и ПР који слушају студенти прве и друге године. Предавање је одржала Јелена Звекић Петровић, директор и партнер маркетинг агенције Смарт Агенцy из Суботице. Смарт Агенцy послује већ 12 година и има богато искуство у раду са познатим домаћим и иностраним компанијама и брендовима.

Студенти су имали прилике да чују из угла маркетинг агенције како тече процес креирања кампање, од добијања брифа, односно задатка од клијента, преко осмишљавања кампање у креативном смислу, до реализације кампање кроз различите медијске канале. Поред тога, студенти су сазнали како се Цовид 19 ситуација одразила на медије у Србији, у смислу оглашавања- које медијске канале су брендови користили за оглашавање, а које не, колико је порасла посета дигиталних садржаја, а смањило оглашавање на ТВ каналима, који су то садржаји били најконузумиранији итд. Предавање је обухватило и најновије трендове у спајању ТВ и интернет оглашавања.

На крају предавања је закључено да без обзира на изазове које тренутна пандемија Цовид 19 ставља пред клијенте, брендови јесу пажљивији у оптимизацији својих улагања у маркетинг, али далеко од тога да су се повукли, а већину својих продјаних и промотивних аспирација, теже да остваре путем дигиталних платформи.