Подршка и помоћ за опремање кабинета за индустријска мерења

Подршка и помоћ у осавремењавању наставних учила и кабинета од стране компанија ангажованих у привреди је веома битна за едукацију инжењера. Несебична иницијатива за упознавање студената Високе техничке школе струковних студија из Суботице са савременом процесном опремом је резултат сарадње са чувеном компанијом Мерис доо из Београда.

Мерис је више од 30 година присутан у областима примене индустријске аутоматизације, прераде питких и отпадних вода, регулације и аутоматског вођења технолошких процес и као такав се позиционирао као лидер на нашем тржишту. С обзиром на велики број искусних инжењера често даје и техничку подршку компанијама у нашем окружењу и у иностранству.

Светски позната компанија Ендресс+Хаусер коју заступа Мерис је поклонила индустријску опрему (масени мерач протока, хигијрнски индуктивни мерач протока, мерни претварач притиска са индикацијом и диференцијални претварач притиска). Све ово ће се искористити за опремање кабинета за Индустријска мерења и реализацију пројеката и дипломских радова на нашој Школи.

Вредну опрему је у име Мериса и Ендресс+Хаусера лично уручио господин Небојша Саковић, инжењер продаје.