РИЛИАМ wорксхоп

У просторијама Високе техничке школе струковних студија у Суботици 21.06.2019. одржан је РИЛИАМ wорксхоп.

У оквиру wорксхопа, одржала се серија предавања са приказом примера из праксе из области савремене индустријске роботике и аутоматизације, а након тога се приступило свечаном отварању нове лабораторије за мехатронику и индустријску роботику.

Циљ пројекта РИЛИАМ је подршка малим и средњим предузећима (МСП) у пограничном региону Мађарске и Србије, која се баве индустријском аутоматизацијом и индустријском роботиком. У оквиру пројекта, развијају се две лабораторије иновационих компетенција. Једна лабораторија је лоцирана у просторијама Универзитета у Сегедину. Лабораторија је опремљена опремом погодном за примену индустријске роботике и аутоматизације у прехрамбеној индустрији. Друга лабораторија је лоцирана у просторијама Високе техничке школе струковних студија у Суботици. Лабораторија је опремљена опремом погодном за аутоматизацију и роботизацију производних технологија.

Лабораторије ће служити као подршка МСП у областима примене иновационих технологија.

- На радионици учествовало је преко 30 представника малих и средњих предузећа из Суботице и региона, јер је циљ пројекта усмерен ка томе да се компетенције ових предузећа у области индустријске аутоматизације подигну на виши ниво. Поред њих, присуствовао је и одређени број заинтересованих студената, који су друга циљна група пројекта, односно млади људи који ће за годину, две или три ући на тржиште рада у овој области и ово је прилика да се већ сада припреме за оно што их чека - објаснио је проф. др Игор Ф&уумл;рстнер.

хттпс://www.суботица.цом/вести/втс-представио-регионалну-иновациону-лабораторију-ид35348.хтмл

хттпс://www.суботица.цом/фотографије/висока-техницка-скола-струковних-студија-втс-презентација-регионалне-иновационе-лабораторије-ид74367.хтмл

хттп://www.твсуботица.цом/индеx.пхп?ц=вест&амп;вестид=6800&амп;слидер=офф&амп;лг=ср

хттп://yуецо.рс/одрзан-рилиам-wорксхоп/