"Шетање пса" - победничка идеја такмичења у изради апликација

У просторијама Пословног инкубатора Суботица, одржано је такмичење средњошколаца и студената који су се, самостално или у групама, надметали у изради апликација из области иновација, технологија, аутоматизације, мехатронике, програмирања и роботике. Представљено је укупно 13 различитих идеја, а за најбољу међу њима проглашена је "Шетање пса" студената Високе техниче школе струковних студија, Луке Патарчића и Стефана Гашпарића.

- У питању је апликација која обезбеђује услуге за шетање паса и то је заправо пословна идеја која промовише здрав живот паса и обезбеђује услугу корисницима нашег сајта. Сајт је осмишљен тако да садржи опцију за регистрацију корисника, за заказивање термина за шетање пса, као и за плаћање услуге, што корисници могу извршити путем онлајн трансакције. Победа нам много значи, поготово уколико буде било могућности да се ова идеја реализује, јер мислимо да има велики потенцијал на тржишту, а уз то битно утиче и на подизање свести о физичкој активности и здрављу љубимца - објаснио је Гашпарић.

Друго место припало је тиму наших студената који је предводио Огњен Гроздановић са колегама Гордан Зовко, Душан Хорват и Петар Варга &ндасх; , за идеју о роботу који препознаје атоме, док је треће место заузео Павле Кошић, ученик техничке школе "Иван Сарић", с апликацијом "Робот рука за сортирање". Награђени учесници добили су поклон бонове у вредности од 5.000, 10.000 и 15.000 динара у продавници информатичке сфере, уз то да су освајачи првог места добили и пут на 63. Међународни сајам технике и техничких достигнућа.

Такмичење одржано у Пословном инкубатору Суботица, само је једна од активности која се реализује у оквиру пројекта "Регионална иновативна лабораторија за индустријску аутоматизацију и мехатронику", који суфинансира Европска унија кроз Интеррег &ндасх; ИПА програм прекограничне сарадње Мађарска &ндасх; Србија. Водећи корисник на пројекту је Висока техничка школа струковних студија у Суботици, а партнери су Универзитет у Сегедину, Привредна комора округа Чонград и Пословни инкубатор Суботица.

хттпс://www.суботица.цом/вести/сетање-пса-победницка-идеја-такмицења-у-изради-апликација-ид34161.хтмл#266637

хттпс://www.суботица.цом/фотографије/бизнис-инкубатор-суботица-такмицење-у-изради-апликација-ид73755.хтмл