Студијско путовање наших студената

Студенти наше Школе посетили су две установе у оквиру Маковецз програма. Студенти друге године информатике су наставили своје студије на кратко време у Кечкемету на факултету Неуман Јанош. Током путовања посетили су фабрику Мерцедес, похађали су стручне курсеве, посетили су факултетске лабораторије и радионице, и упознали су се са туристичким понудом града Кечкемета.

Студенти прве године информатике су посетили факултет у Дунаујварошу, такође су учествовали на предавањима и стручним курсевима, односно упознали су се са факултетом и градом Дунаујварошом.

У њиховим речима:
"Захваљујемо се на могућности да учествујемо у Маковецз размени студената која се одржала у Дунаујварошу. Могли смо да видимо рад 3Д машине, и да погледамо тв студио који се налази у оквиру факултета. То нам је био најлепши, најмодернији и најопремљенији део целе школе. Посетили смо фабрику “Дунаи Васмű&рдqуо; која је надмашила наша очекивања. Нисмо очекивали тако пространу фабрику која ради по јако занимљивим принципима. Имају велики извоз производа у Србију. Наше слободно време смо максимално искористили. Истражили смо град, прошетали смо се на обали Дунава, били смо на концертима који су се одржали у центру града. Што је најважније, имали смо прилику да се боље упознамо међусобно и да схватимо да заједно стварамо јако добар тим.

Са поштовањем Франк Рицх&аацуте;рд, Хорв&аацуте;т Там&аацуте;с, П&аацуте;лфи Дајана, Сőрег Еникő, Буру Цсонгор, Т&аацуте;нцос Г&аацуте;бор, В&еацуте;конy Ендре!"