Свечана додела диплома инжењерима наше Школе

У Великој већници Градске куће у Суботици одржана је свечана додела диплома струковним инжењерима Високе техничке школе струковних студија у Суботици који су своје студије завршили на основним односно мастер студијама. Свечаности су присуствовали покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност проф. др Зоран Милошевић, градоначелник Суботице Стеван Бакић као и представници високошколских установа, средњих школа и националних савета.

Градоначелник Стеван Бакић је честитао свим студентима који данас добијају дипломе инжењера Високе техничке школе струковних студија, као и дипломе мастер струковних студија, и изразио уверење да ће се они са великим задовољством бавити професијом за коју сте се определили и за коју поседујете потребна знања и вештине. Додао је да је данас велики празник и за Високу техничку школу струковних студија у Суботици и да њеном руководству, професорима, сарадницима и асистентима жели да и убудуће буду гарант да ће сви студенти који заврше ову школу стећи квалитетно знање и вештине које ће им омогућити да након дипломирања започну успешну стручну каријеру.

Покрајински секретар Зоран Милошевић је, тим поводом, изјавио да данашње уручење диплома инжењера студентима Високе техничке школе струковних студија показује који је то главни пут у нашем развоју, пре свега пут развоја људских ресурса, и да је све оно што данас стварамо у материјалном смислу много мање од онога што већ данас и сутра имамо у подршци инжењера и оних који ће стварати нову вредност.

Присутнима на свечаности обратили су се и пожелели пуно успеха у будућем раду и директор Високе техничке школе струковних студија проф. др Игор Ф&уумл;рстнер, помоћник директора за односе са јавношћу и студентима проф. др Златко Човић, помоћник директора за наставу проф. др Сања Маравић Чисар као и координатор за међународну сарадњу проф. др Ливиа Седмина.

Све фотографије са манифестације можете погледати на нашој Фацебоок страници а ускоро и на сајту Школе.

хттпс://суботица.рс/индеx/паге/лг/ср/ид/16066