Уприличен свечани пријем за наше бруцоше

Данас је у Великој већници Градске куће у Суботици одржан свечани пријем 63. генерације студената Високе техничке школе струковних студија у Суботици. Свечаном пријему је поред великог броја представника образовних установа и компанија присуствовала и Нела Милишић помоћница покрајинског секретара за високо образовање и научноистраживачку делатност као и Миланка Костић члан Градског већа задужена за област образовања и културе.

Нела Милишић је нагласила да је Висока техничка школа у Суботици једна од девет високих школа чији је оснивач АПВ и једна од три техничке школе на територији покрајине. “Ова школа има основне и мастер студије које пружају данашњим студентима па и бруцошима у будућности да се образују на студијским програмима из споја техничко &ндасх; технолошких наука. То су науке које су уско везане и за практичан рад и иако дуални систем образовања, који је сада негде у зачецима и промовише се у Републици Србији, није имплементиран у свим школама, њихова теоријска знања постају примењива и врло су уско везана за праксу. Ова занимања имају добру перспективу за запошљавање како у Суботици, тако и у Војводини, Србији и региону, па и у свету&рдqуо;, истакла је Милишић.

Према речима директора проф. др Игора Ф&уумл;рстнера, Висока техничка школа је ове године уписала више од 220 студената углавном на основним и један број на мастер студијама, што је како истиче сјајан резултат, с обзиром да је ова висока школа акредитована на укупно 236 места.