Visoka tehnička škola strukovnih studija

Upriličen svečani prijem za naše brucoše

Danas je u Velikoj većnici Gradske kuće u Subotici održan svečani prijem 63. generacije studenata Visoke tehničke škole strukovnih studija u Subotici. Svečanom prijemu je pored velikog broja predstavnika obrazovnih ustanova i kompanija prisustvovala i Nela Milišić pomoćnica pokrajinskog sekretara za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost kao i Milanka Kostić član Gradskog veća zadužena za oblast obrazovanja i kulture.

Nela Milišić je naglasila da je Visoka tehnička škola u Subotici jedna od devet visokih škola čiji je osnivač APV i jedna od tri tehničke škole na teritoriji pokrajine. “Ova škola ima osnovne i master studije koje pružaju današnjim studentima pa i brucošima u budućnosti da se obrazuju na studijskim programima iz spoja tehničko – tehnoloških nauka. To su nauke koje su usko vezane i za praktičan rad i iako dualni sistem obrazovanja, koji je sada negde u začecima i promoviše se u Republici Srbiji, nije implementiran u svim školama, njihova teorijska znanja postaju primenjiva i vrlo su usko vezana za praksu. Ova zanimanja imaju dobru perspektivu za zapošljavanje kako u Subotici, tako i u Vojvodini, Srbiji i regionu, pa i u svetu”, istakla je Milišić.

Prema rečima direktora prof. dr Igora Fürstnera, Visoka tehnička škola je ove godine upisala više od 220 studenata uglavnom na osnovnim i jedan broj na master studijama, što je kako ističe sjajan rezultat, s obzirom da je ova visoka škola akreditovana na ukupno 236 mesta.