Уручена решења за финансирање два развојноистраживачка пројекта са наше Школе

Покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност проф. др Зоран Милошевић уручио је данас решења представницима десет високих школа струковних студија с територије АП Војводине, који су добили средства на основу Јавног конкурса за финансирање развојноистраживачких пројеката.

Обраћајући се присутнима, секретар Милошевић је подсетио да је овај конкурс први пут расписан пре пет година, у корак са Стратегијом развоја образовања, која не прави разлику између академског и струковног образовања.

Наша Школа је добила средства за финансирање два пројекта. Свечаном уручењу решења присуствовали су руководиоци пројеката проф. др Златко Човић и проф. др Роберт Пинтер.

Циљ финансирања развојноистраживачких пројеката јесте унапређивање и развој стручне, истраживачке, уметничке или образовне делатности, док су приоритетне области истраживања: заштита животне средине, обновљиви извори енергије и енергетска ефикасност; информационо-комуникационе технологије; машинство и електротехника; унапређивање квалитета и ефикасности високошколске наставе; модели развијања способности и вештина деце; истраживања производних потенцијала АП Војводине; развој привреде, тржишног система и пословања предузећа; одрживи привредни развој и антрополошки и здравствени статус становништва.

хттп://апв.високообразовање.војводина.гов.рс/високе-струковне-сколе-добиле-9-милиона-динара-за-реализацију-развојноистразивацких-пројеката/?писмо=лат

хттпс://дунавтелевизија.рс/2022/04/07/додела-уговора-за-финансирање-развојно-истразивацких-пројеката/