Visoka tehnička škola strukovnih studija

Isprobajte svoje konstruktorske i graditeljske veštine!

Dana 26.aprila 2008. održaće se takmičenje u gradnji mostova od testa u prostorijama VTŠ. Propozicije takmičenja su sledeće:

1. Raspon mosta iznosi 1000 mm
2. Maksimalna visina mosta iznosi 500 mm
3. Maksimalna širina mosta iznosi 100 mm
4. U most se ugrađuje laminirana drvena pločica dimenzija 100 mm x 50 mm x 10 mm.
5. U pločicu se pričvršćuje okasti vijak dimenzija M8, 8 mm.
6. Most se pravi od testa industrijske proizvodnje koje može slobodno da se kupi u prodaji.
7. Dozvoljeno je lepiti samo spojeve.
8. Lepak može da prekriva maksimalno deset procenata (10%) ukupne povešine pojedinačnih elemenata.
9. Maksimalna dozvoljena ukupna masa mosta je 1 kg.

Molimo zaineteresovane ekipe da se prijave na sledeći e-mail: bazso@vts.su.ac.yu ili ratosz@vts.su.ac.yu, rok za prijavu je 18.04.2008. Na prijavi u rubrici predmet (subject) naznačiti: most. Za daljnja obaveštenja obratite se na date adrese. Prijava i učestvovanje na takmičenju je besplatno, nema kotizacije. Troškove izgradnje mosta takmičari snose sami.