Visoka tehnička škola strukovnih studija

Nastavak studija na Tehničkom fakultetu u Novom Sadu

Visoka tehnička škola strukovnih studija u Subotici zaključila je ugovor sa Fakultetom tehničkih nauka u Novom Sadu, ugovor o nastavku školovanja njenih studenata u cilju sticanja zvanja diplomiranog inženjera na odseku Mašinstva, Elektrotehnike i Informatike.

Uslovi upisa:

Student koji želi nastaviti studije mora prethodno steći diplomu inženjera na Visokoj tehničkoj školi u Subotici na jednom od smerova.

Trajanje studija:

Dve godine (dužina trajanja studija je utvrđena sa namerom da se studentima definiše što bolji raspored za slušanje predavanja i da se vremenski rasterete ispitne obaveze).

Napomena:

Student koji posle prve godine studija prikupi minimum 48 ESC bodova stiče pravo da u narednoj godini se upiše na teret budžeta.

Lokacija:

Mesto održavanja studija je Fakultet tehničkih nauka u Novo Sadu (ukoliko se prijavi dovoljan broj studenata postoji mogućnost da se predavanja održavaju u Subotici na Visokoj tehničkoj školi).

Troškovi upisa:

Upis, zajedno sa priznavanjem ispita, iznosi 15 300 dinara. Ovaj iznos može se uplatiti u dve rate, prva rata se uplaćuje pri predaji papirologije, a druga nakom mesec dana.

Troškovi školarine:

Školarina za jednu godinu studija iznosi 90 000 dinara. Ovaj iznos se može uplatiti na rate i to od 6 do 10 jednakih mesečnih rata.

Organizacija predavanja:

Predavanja se održavaju svake subote. Predaje se samo jedan po jedan predmet (u proseku mesec dana traju predavanja iz jednog predmeta nakon čega naredne subote sledi ispit iz tog predmeta). Nakon održavanja ispita sledeće subote prelazi se na naredni predmet.

Razlika ESC bodova:

U proseku razlika između inženjera i diplomiranog inženjera iznosi 90 ESC bodova. Ovo rezultuje razlikom od odprilike 15 predmeta po smeru. Ovi predmeti su raspoređeni na trajanje studija od dve godine.

Termini:

Potrebni papiri se mogu predati svakog radnog dana od 8 do 14 časova u biblioteci škole (kabinet 306) kod Šalgo Mirele do 3 Novembra 2010 godine.

Informacije:

Sve potrebne informacije moguće je dobiti u biblioteci škole (kabinet 306) kod Šalgo Mirele svakim radnim danom od 8 do 14 časova.

Potrebna dokumentacija:

Fotokopija diplome ili uverenje da je sudent stekao diplomu na Visokoj tehničkoj školi strukovnih studija u Subotici, uverenje o položenim ispitima tokom studija, dve fotografije za pasoš (format 3.5cm x 4.5 cm), izvod iz matične knjige rođenih, dokaz o uplati prve rate upisa i dokaz o uplati prve rate školarine.