Visoka tehnička škola strukovnih studija

Održan je hakaton u okviru predmeta Web programiranje

U okviru predmeta Web programiranje, II godina studija Informatike, tradicionalno se održava hakaton uz saradnju sa kompanijama iz organizacije ITSubotica2030. Dan pre početka hakatona svakom od timova dodeljen je spoljašnji mentor iz jedne od lokalnih IT kompanija. Mentori su definisali tri dodatne funkcionalnosti koje su timovi trebali da realizuju i implementiraju u okviru svog projekta na kojem rade od početka semestra. Nakon 10-to časovnog hakatona u Školi, timovi su predstavili svoja rešenja pred ostalim studentima, profesorima i mentorima iz IT kompanija. Tokom hakatona timovi su dobili pomoć od mentora, predmetnih profesora prof. dr Zlatka Čovića i asistenta Helene Manojlović kao i od ostalih timova.

Timovi koji su učestvovali:

SG (Stefan Grbin)
Pipeline (Andrej Dvornić)
ZH (Mihajlo Rangelov)
GirlTech (Kinga Šereš)
DnD (David Fodor, Dominik Stančulov)
Cats (Eniko Poljak, Fabian Černak)
Teammates (Anet Oravec, David Bašić Palković)
Humanz (Robert Varo, Dominik Hupko)
Lite (Balint Balog, Viktor Šeregi)
Timski igrači (Željko Rašović, Aleksandar Dekan)

Ove godine, hakaton su podržali mentori iz nekoliko kompanija:

Studio Present

David Šili, frontend developer
Slobodan Adamović, frontend developer
Adam Horvat, app developer
Viktor Nađ, app developer

Inspira grupa

Boris Evetović, software developer
Stevan Kazi, software developer
Mateja Šefčić, software developer

icbtech

Armin Salai, UI/UX designer
Kristijan Pinter, medior web IoT developer

Ovakav vid rada na projektnim zadacima predstavlja novi pristup u razvoju digitalnih kompetencija budućih softverskih inženjera. Zbog potreba studenata i lokalne privrede, Visoka tehnička škola strukovnih studija i IT kompanije će nesumnjivo nastaviti svoju uspešnu saradnju.