Visoka tehnička škola strukovnih studija

Promocija naše ustanove u Morahalomu

Danas je u Morahalomu (Mađarska) u  stručnoj srednjoj školi (Szegedi Szakképzési Centrum Tóth János Mórahalmi Szakképző Iskola és Garabonciás Kollégium) održan dan odabira karijere.

Tokom ovoga dana učenici su imali mogućnosti da se upoznaju sa mogućnostima daljeg učenja-studiranja na visokoškolskim ustanovama u regionu. Našu Školu su predstavljali naši saradnici:  Monika Fajin i Daniel Bođo. Učenici su mogli da se steknu uvid u život na VTŠ-u, da se upoznaju sa studijskim programima, mogućnostima smeštaja, programom stipendija i drugim zanimljivim stvarima iz studentskog života.

Prezentacija je praćena sa velikim interesovanjem i mnogi su bili podstaknuti na to da nastave studije na VTŠ-u u Subotici. Direktorica srednje škole u Morahalomu, Aniko Kovač, se zahvalila našoj ustanovi na učešću i navela je da se nada da će se saradnje dve institucije nastaviti i ubuduće.