Visoka tehnička škola strukovnih studija

letnja skola

Na letnjem seminaru smo se upoznali sa više operacionih sistema i programskih jezika. Od ponedeljka do petka smo usavršavali znanje na savremenim kompjuterima i uz pomoć priznatih stručnjaka iz Mađarske. Na naše iznenađenje, u četvtak su nam priredili banket po završetku seminara, i tu su nas pozdravili Dekan i Rektor Univerziteta. U petak smo dobili diplome i po dva kreditna boda (ECTS) koje smo i zaslužili. Pored učenja, ostalo nam je dosta vremena za zabavu. Na kraju nedelje su nas odveli na fantastičan izlet gde je bilo jako zabavno i dinamično, i tako smo završili letnju školu u Budimpešti.

22. elektrotehnička letnja škola, Obuda Univerzitet, Budimpešta, 8 – 18. jul 2011.

U ovom programu, učestvovalo je pet studenata Visoke tehničke škole u Subotici. Studenti su tokom nedelje išli na predavanja, koja su osim nekoliko izuzetka bila stručna predavanja. Osim toga, studenti su mogli otići u Nacionalnu agencije za medije i komunikaciju i u jednu od budimpeštanskih elektrana, gde su stekli praktična iskustva o poslovima i zadacima tamošnjih radnika. Osim ovih mogućnosti studenti su mogli i da se zabavljaju na različitim rekreativnim programima kao na primer go-kart, zabavni park i slične stvari. Za kraj se može reći da su se studenti vratili kući sa mnogo doživljaja i sa diplomom koja potvrđuje njihov rad i prisustvo.

Slike možete videti ovde